Hračky

Dřevěné hračky s příběhem

Příjemné na dotek, voňavé, z čistě přírodních materiálů. Takové jsou dřevěné hračky z dílny pana Otakara Fraňka. Už více než 25 let pod jeho šikovnýma rukama vznikají krásné a kvalitní dřevěné výrobky inspirované českou tradicí.

Když se práce stane koníčkem

Pokud někdo do své tvorby kromě tvořivého umu vkládá i své srdce, poznáte to. Pro takového člověka je práce radostí. Pan Franěk byl původně soustružníkem. Chladný kov však před 30 lety vyměnil za teplé přírodní dřevo. A bylo to skvělé rozhodnutí, díky kterému dnes můžete vybírat z široké nabídky krásných a funkčních hraček. Je libo dřevěné zvířátko na kolečkách? Nebo raději propracované funkční autíčko?

Kvalita inspirovaná historií

Není dřevo jako dřevo. Pan Franěk k výrobě hraček používá výhradně materiál českého původu. A to konkrétně kvalitní vyzrálé dřevěné fošny z bukového dřeva, pařeného buku a smrkového dřeva. Kombinace tří různých materiálů není náhodná. Bukové dřevo je pevné a stabilní. Tvoří základ hračky. Smrkové dřevo slouží k jejímu odlehčení. A pařený buk zase dodává výrobku přirozené zabarvení. Díky jiné technologii zpracování se totiž může pochlubit pěknou načervenalou barvou.

Existují trendy, které přetrvávají celé věky. V říši hraček jsou takovými trvalkami motivy zvířátek nebo funkční modely autíček. Pan Franěk jich má ve svém repertoáru opravdu hodně. Zvířátka na kolečkách ke hraní i skládání, mašinky s vagóny, letadla, traktory, autíčka různých tvarů a velikostí.

Related Posts